منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
Page Footer
آر.اس.اس
آلبوم تصاویر
اخبار
اخبار دانشگاه
اطلاعیه های صفحه اول
پیوندهای مرتبط
تیتر اخبار
جستجو در کل سایت
دانشگاه قم
روابط عمومی
روابط عمومی در سخنان مقام معظم رهبری
زمان ديجيتال سرور
سایر متن عمومی
متون عمومي
معرفی همایش ها و کارگاه ها
منوی اصلی سایت
ورود كاربران
نوار راهبري
اخبار دانشگاهاخبار دانشگاه
رئيس سي‌ و چهارمين جشنواره سراسري قرآن ‌و عترت:

حاملان و حافظان، قرآن را حفظ و به نسل‌هاي بعد منتقل مي‌كنند

به گزارش روابط عمومي دانشگاه قم، حجت‌الاسلام و المسلمين عسكر ديرباز، صبح امروز در تالار شهيد بهشتي دانشگاه قم در مراسم افتتاحيه سي‌وچهارمين جشنواره سراسري قرآن و عترت، با اشاره به اينكه با فعاليت‌هاي چندين ماهه مسئولين دانشگاه قم مقدمات برپايي اين جشنواره فراهم شد، اظهار كرد: وزارت علوم از اوايل انقلاب به برنامه‌هاي قرآني اهتمام جدي داشته است و سي‌وچهارمين جشنواره قرآن‌وعترت دانشگاهيان امروز و فردا به ميزباني دانشگاه قم برگزار مي شود.

رئيس سي‌وچهارمين جشنواره سراسري قرآن‌وعترت ادامه داد: تنها كتاب آسماني بدون تحريف قرآن كريم است و از زمان نزول تا به حال توسط مسلمانان، حاملان و حافظان قرآن در طي قرن‌ها و نسل‌هاي متمادي حفظ شده است؛ در اين روزگار حلقه‌اي از حلقه‌هاي اين سلسله نوراني هستيم و شما شركت‌كنندگان، قرآن و كلام الهي را در اين روزگار حفظ و به نسل‌هاي بعدي منتقل مي‌كنيد.

وي افزود: در كنار قرآن، اعتقاد به وجود، حيات و حضور امام زمان (عج) داريم، امام عصر(عج) اگر چه ظاهر نيست اما هميشه حاضر است، اگر كاري و فعاليتي انجام مي‌دهيم بايد در مسير عنايات و پرتو توجهات ايشان باشد.

ديرباز با اشاره به اينكه ايام اربعين نزديك است، تصريح كرد: كساني كه در اين پياده روي شركت مي‌كنند تمام برنامه‌هايشان را با عنايت به اينكه به محضر امام حسين(ع) مشرف مي‌شوند تنظيم مي‌كنند؛ ما نيز بايد تمام فعاليت‌هايمان را معطوف به عنايات امام عصر(عج) تنظيم كنيم.

رئيس دانشگاه قم در پايان گفت: افتخار انقلاب اسلامي اين است كه زمينه ساز ظهور نوراني امام عصر(عج) است، مقام معظم رهبري و مسئولين هر تلاشي دارند به منظور تمهيد مقدمات ظهور آن حضرت است.

عکس های مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

خانه | بازگشت | Guest (Qomuniguest)

روابط عمومی دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما